پسورد دانشگاه ها خرید کتاب زندگی خودرا دوباره بیافرینید فایل صوتی و pdf رایگان دانلود بهترین ترجمه - بوک پیپر

قیمت محصول : $0.00

رایگان – خرید
0 خرید نسخه : 1.0

اکثر مردم دلیل نارضایتی و احساس ناخوشایند خود نسبت به زندگی را نمی دانند. این موضوع زمانی پیچیده تر می شود که برخی افراد موفق و ثروتمند نیز از زندگی خود ناراضی باشند و با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کنند. یانگ و کلوسکو به عنوان دو تن از بزرگترین روانشناسان، ریشه بسیاری از مشکلات شخصیتی را در دوران کودکی می دیدند و به بررسی علت این مشکلات پرداختند. آنها سپس راه حل های ساده و در عین حال عملی در مورد چگونگی غلبه بر چنین مشکلاتی ارائه می دهند.

کتاب زندگی خودرا دوباره بیافرینید فایل صوتی و pdf

نویسندگان این کتاب که در زمینه شناخت درمانی متخصص هستند، به شناسایی، نشانه شناسی، علت شناسی و درمان ۱۱ الگوی رفتاری مخرب و تکراری که با تصور منفی از خود مرتبط هستند، پرداخته اند. همراه با ارائه ی بیوگرافی بیماران واقعی، نویسندگان نشان می دهند که چگونه هر یک از این الگوهای ناکارآمد در دوران کودکی شکل می گیرد و مبنایی برای ارزیابی خویشتن در بزرگسالی می شود. این کتاب ابزاری قدرتمند برای درمان مشکلات مراجعان بر اساس رویکردهای شناخت درمانی و طرحواره درمانی است. دکتر آرون بک، بنیانگذار شناخت درمانی، در مقدمه این کتاب می نویسد: بر اساس خلاقیت و نبوغ، یانگ و کلوسکو توانستند ابزارهای موثری برای تغییر روابط بین فردی و شغلی گردآوری کنند. پس از تغییر در روابط بین فردی و شغلی، زندگی به شدت تغییر خواهد کرد. این کتاب نشان می‌دهد که نویسندگان دارای بینش بالینی، حساسیت و شفقت خاصی برای حل معقول مشکلات بین فردی و کاری هستند

خلاصه کتاب زندگی خودرا دوباره بیافرینید

آیا دائماً در پی جذب رابط با افرادی هستید که با شما سرد رفتار می کنند؟ آیا احساس می کنید نزدیک ترین افراد به شما اهمیت نمی دهند یا به اندازه کافی شما را درک نمی کنند؟ آیا احساس می کنید که ذاتاً نقص دارید و هیچکس نمی تواند شما را بپذیرد یا دوست داشته باشد؟ آیا هرگز به خواسته های خود نمی رسید زیرا نیازهای دیگران را بر نیازهای خود ترجیح می دهید؟ آیا شما هرگز نمی دانید نیازهای شما واقعا چیست؟ آیا احساس می کنید قرار است اتفاق بدی بیفتد که باعث شود یک زخم معمولی با ترسی وحشتناک به شما برخورد کند؟ صرف نظر از میزان تحسین عمومی و تایید اجتماعی که از سوی دیگران دریافت می کنید، آیا همچنان احساس نارضایتی، ناامیدی و ناشناخته بودن می کنید؟

کتاب زندگی خودرا دوباره بیافرینید با سوالات بالا شروع می کند و آنها را تله می نامد. در کتاب با ۱۱ تله رایج در زندگی آشنا می شویم که ریشه بسیاری از مشکلات عاطفی و کاری ما هستند. تله زندگی: «الگویی است که از کودکی شروع می شود و تأثیرات آن در طول زندگی طنین انداز می شود.» این الگوها از خانواده به عنوان آغازگر شکل گیری شخصیت کودک آغاز می شود. بعد از آن همه آسیب هایی که هرکس در کودکی اش می بیند جزئی از شخصیت او می شود. متأسفانه، این تله‌های زندگی هستند که نحوه تفکر، احساس، عمل و ارتباط عملکرد و احساسات ما را تعیین می‌کنند. آنها باعث ایجاد احساساتی مانند خشم، غم و اضطراب می شوند و به همین دلیل است که برخی افراد در شرایطی که به نظر می رسد همه چیز دارند، هنوز از زندگی لذت نمی برند و به موفقیتی که به دست آورده اند اعتقادی ندارند. جفری یانگ به عنوان بنیانگذار طرحواره درمانی ترافی به همراه همکارش ژانت کلوسکو در این کتاب آموزش می دهند که چگونه به دنبال تله های زندگی در هنگام ظهور در زندگی بگردیم و چگونه با آنها برخورد کنیم تا این الگوهای نادرست از زندگی ناپدید شوند.

روش طرحواره درمانی اثر دکتر جفری یانگ

دکتر جفری یانگ، روانشناس برجسته آمریکایی، متولد ۱۹۵۰، بنیانگذار و رئیس مؤسسه درمان شناختی نیویورک و مؤسسه طرحواره درمانی است. او همچنین به عنوان مدرس در بخش روانشناسی در کالج دانشگاه کلمبیا کار می کند. دکتر یانگ تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در دانشگاه ییل آمریکا آغاز کرد و سپس دکترای خود را از دانشگاه پنسیلوانیا دریافت کرد. او همچنین دوره فوق دکتری خود را در مرکز شناخت درمانی دانشگاه پنسیلوانیا نزد دکتر بک به پایان رساند و سپس به عنوان مدیر آموزش و پژوهش شروع به کار کرد. دکتر یانگ بیش از ۲۴ سال تجربه بین المللی سخنرانی در زمینه شناخت درمانی و طرحواره درمانی دارد.

دکتر یانگ بنیانگذار روش طرحواره درمانی است، درمانی منسجم با جستجوی ریشه مشکلات روانی بر اساس احساسات و روابط افراد در روانشناسی. مقالات زیادی در زمینه شناخت درمانی و طرحواره درمانی وجود دارد. او همچنین دو کتاب پرطرفدار به نام های طرحواره درمانی، راهنمای عملی برای متخصصان سلامت روان و زندگی خودرا دوباره بیافرینید است که یک کتاب محبوب خودشناسی مبتنی بر طرحواره درمانی است، منتشر کرده است. علاوه بر این، دکتر یانگ به عنوان راهنما و مشاور با بسیاری از موسسات تحقیقاتی در طرحواره و درمان شناختی همکاری می کند. علاوه بر این، دکتر یانگ در تالیف کتاب مقایسه اثربخشی شناخت درمانی در مقابل داروهای ضد افسردگی مشارکت داشت.

زندگی خودرا دوباره بیافرینید، آموزش خودآگاهی

اختلالات شخصیت برای شخصیت فرد مخرب است. الگوهایی که نارضایتی عمیق را در طول زندگی به انسان القا می کند. افسردگی و اضطراب تنها بخشی از مشکلات ناشی از اختلالات شخصیتی است و بسیاری از اختلالات روانی همیشه فرد را آزار می دهد. گسترش و توسعه شناخت درمانی برای درمان این دردهای طولانی مدت و مکرر اتفاق افتاده است. روان‌درمانگران آموخته‌اند که علائم خاصی نشان‌دهنده یک مشکل الگو است. به عنوان مثال: شخصی در مورد مشکل خود می گوید: من همیشه همینطور بودم، همیشه همین مشکل را داشتم. و این مشکل برای بیمار بسیار طبیعی به نظر می رسد. در مرحله بعد به نظر می رسد که مددجو در انجام وظایف محوله احساس ناتوانی و ضعف می کند. هم می خواهد تغییر کند و هم نمی تواند تغییر کند و مقاومت می کند. متأسفانه بیمار نسبت به تأثیری که بر دیگران می گذارد نگرش ندارد و تأثیر مخرب این رفتار بر شخصیت خود را درک نمی کند. تغییر الگوها دشوار خواهد بود، زیرا آنها توسط عوامل شناختی، رفتاری و عاطفی پایدار هستند. در نتیجه روش درمانی باید تمام موارد ذکر شده را در نظر بگیرد و اگر فقط یک یا دو مورد درمان شود تاثیر چندانی در رفع مشکلات بیمار نخواهد داشت.

کتاب زندگی خود را دوباره اختراع کنید ۱۱ الگوی شخصیتی مهم تکرار شونده را برجسته می کند و آنها را تله های زندگی می نامد. در کتاب سعی شده است مشکلات به گونه ای بیان و معرفی شوند که به ساده ترین شکل ممکن بیان شوند تا به راحتی قابل درک باشند. بنابراین خواننده به راحتی می تواند دام های زندگی را بشناسد و دام های زندگی خود را بشناسد. با کمک مجموعه کاملی از مطالعات موردی مختلف که از تجربیات واقعی به دست آمده است، خواننده می تواند از منظر شخصی به مشکلات زندگی خود نگاه کند. همچنین روش هایی که در کتاب یانگ جانت در اختیار خواننده قرار می گیرد، تکنیک های قدرتمندی را برای ایجاد تغییرات در فرد معرفی می کند. اگرچه کتاب رویکرد تجربی شناخت درمانی را حفظ کرده است، اما رویکرد تکاملی نیز در کتاب وجود دارد. علاوه بر این، روش های درمانی شناختی، رفتاری، تسهیل کننده و تجربی نیز وجود دارد. کتاب “زندگی خود را دوباره اختراع کنید” تکنیک های عملی برای حل دردناک ترین مشکلات زندگی را ارائه می دهد که نشان دهنده نگرش عمیق و دلسوزانه نویسندگان آن است. این کتاب با ترجمه خانم سارا حسینی عطار توسط انتشارات شمشاد منتشر شده است.

در قسمت هایی از کتاب زندگی خودرا دوباره بیافرینید می خوانیم

آقای جد یک دلال سهام سی و نه ساله و بسیار موفق است. او با زنان رابطه دارد، اما هیچ کدام جدی نیستند. جد در تله ی فقدان وابستگی یا کمبود عشق به دام افتاده است.

هنگامی که ما برای اولین بار رویکرد تله های زندگی را ایجاد کردیم، در حال درمان یک بیمار قابل توجه به نام آقای جد بودیم. جد نمونه بارز یک تله خودباختگی است.

جد از ارتباط با یک زن به زن دیگر برگشت، و معتقد بود که هیچ یک از زنانی که ملاقات کرده، آنهایی نبودند که او می خواسته است. هر کدام از آنها جد را ناامید می کنند. صمیمانه ترین نوع رابطه ای که آقای جد به دست آورده بود شیفتگی به زنانی بود که او را از نظر جنسی تحریک می کردند. مشکل این است که چنین روابطی دائمی نیستند.

جد با زنان “ارتباط” برقرار نمی کند، آنها را “تسخیر” می کند. لحظه ای که جد علاقه خود را از دست می دهد، دقیقاً همان لحظه ای است که او علاقه را بدست آورده است و زن عاشق او شده است.

جد: من از اینکه یک زن همیشه در کنارم باشد و هر جا که می روم در کنارم باشد متنفرم. مخصوصاً وقتی در جمع هستیم. من فقط می خواهم فرار کنم.

آقای جد با تنهایی دست و پنجه نرم می کند. احساس پوچی و خستگی می کند. او یک حفره در درونش دارد و همچنان به دنبال زنی است که آن خلا را پر کند. جد معتقد است که هرگز چنین زنی را نخواهد یافت. او معتقد است که همیشه تنها بوده و همیشه تنها خواهد بود.

جد نیز این تنهایی دردناک را در دوران کودکی خود تجربه کرد. او هرگز پدرش را نشناخت و مادرش سرد و بی عاطفه بود. هیچ یک از آنها نیازهای “عاطفی” خود را برآورده نکردند. او با کمبود محبت بزرگ شد و حالا در بزرگسالی همان محیط بی عاطفه را ایجاد می کند… وقتی جد برای درمان به ما مراجعه کرد، بارها و بارها او را به چالش کشیدیم. ما سعی کردیم تله ای که او در هنگام دفاع از خود گرفتار شده بود را به حداقل برسانیم. بسیار مهم بود که به او نشان دهیم که ما واقعاً ناراحتی او را از نزدیک شدن به افراد دیگر درک می کنیم، به خصوص به خاطر والدین بسیار بی احساسش.

بازدید : 11 views بار دسته بندی : تاريخ : ۲۲ آبان ۱۴۰۱ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها

، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،